background
Bizi Tanıyın

Ödüller & İlkler

  1. Bizi Tanıyın
  2. Ödüller & İlkler
1997..

O günün doğru kararı

bugünün Halk Yatırım'ı

HALK YATIRIM
1997

Halk Yatırım kuruldu

Halk Yatırım, sermaye piyasalarında aracılık faaliyetlerinde bulunmak üzere 02.09.1997'de kurulmuştur.

HALK YATIRIM
2007

Halkbank İlk Halka Arz 1.8 Milyar USD

Halk Yatırım'ın konsorsiyum eş lideri olarak yer aldığı ilk işlem olan bu halka arz, Türkiye Sermaye Piyasaları tarihinin en büyük 4. halka arz işlemi olmuştur.

HALK YATIRIM
2011
ilkler-halkportfoy

Halk Portföy Ortaklığı

Halk Yatırım’ın sermayedeki pay oranı %25'tir.

Halkbank'ın İlk TL Borçlanma Aracı İhracı

Halk Yatırım'ın gerçekleştirdiği ilk borçlanma aracı halka arz işlemi olan bu ihraç, aynı zamanda Halkbank'ın da ilk yurt içi borçlanma aracı ihracıdır.

HALK YATIRIM
2012

Halkbank İkinci Halka Arz 2.5 Milyar USD

Halk Yatırım'ın konsorsiyum eş lideri olarak yer aldığı bu halka arz, Türkiye Sermaye Piyasaları tarihinin en büyük halka arz işlemi olmuştur.

İlk Birleşme ve Satın Alma (M&A) Danışmanlık İşlemi

Hayvan sağlığı ilaçları konusunda faaliyet gösteren Bavet'e, Kuveyt merkezli NBK Capital fonu ortak olmuştur.

HALK YATIRIM
2013

Halk GYO Halka Arzı

Halk Yatırım'ın konsorsiyum lideri olarak yer aldığı Halk GYO halka arzı, Halk Yatırım'ın bakiyeyi yüklenim yöntemiyle gerçekleştirdiği ilk işlem olmuştur.

ilkler-emlakkonut

Emlak Konut İkinci Halka Arzı 1.6 Milyar USD

Halk Yatırım'ın konsorsiyum lideri olarak yer aldığı bu halka arz, Türkiye Sermaye Piyasaları tarihinin en büyük sermaye artırımı işlemi olurken, en büyük 5. halka arz işlemi olmuştur.

ilkler-gorunum-raporu

İlk Görünüm Raporu ve Yatırımcı Konferansı

Halk Yatırım küresel ekonomi ve Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirme ve öngörülerini paylaştığı Görünüm Raporu’nu, Halkbank ve Halk Yatırım kurumsal müşterilerinin katılımıyla düzenlediği ilk “Yatırımcı Konferansı” nda sunmuştur.

ilkler-aizanoi

Dünyanın Bilinen İlk Borsası Aizanoi Sponsorluğu

Halk Yatırım, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü 01.10.2013 tarih, 190572 sayılı yazısı ve Kültürel Alandaki Destek Faaliyetlerinin Teşvik Edilmesi Hakkındaki Genelgesi uyarınca Aizanoi Antik Kenti Kazı Çalışmaları sponsorlarından biri olmuştur.

HALK YATIRIM
2014

İlk SUKUK İhracı Aracılığı

Kuveyt Türk Katılım Bankası için yapılan ilk sukuk ihracıdır.

Halk Yatırım Kurumsal Kimlik Çalışması

Halk Yatırım 2013 yılında oluşturduğu Kurumsal İletişim fonksiyonu ile kurumu oluşturan birim ve ögeler arasında eşgüdümü, bilgi akışını, motivasyonu, bütünleşmeyi, karar almayı ve denetimi sağlamak, diğer yandan da dış hedef kitleyle etkileşimi sağlayarak, kurumun itibarını yönetmek adına belli kurallar içinde gerçekleşen iletişim süreçlerini oluşturmak üzere ilk Kurum Kimliği çalışmasını yapmıştır.

HALK YATIRIM
2015

SUKUK İhraçlarında Pazar Payı Liderliği

İlk olarak 2014 yılında SUKUK (Kira Sertifikası) ihracına aracılık ederek bu segmentte faaliyetlerine başlayan Halk Yatırım, 2015 yılında % 68 pazar payı ile liderlik konumuna yükselmiştir.

ilkler-bestcsr-15

"Best Brokerage House for Islamic Bonds" Ödülü

Halk Yatırım, SUKUK (Kira Sertifikası) ihraçları alanında, dünyanın önde gelen iş ve finans piyasaları değerlendirme platformlarından olan Global Banking&Finance Review tarafından “Best Brokerage House for Islamic Bonds Turkey 2015” (2015 yılı SUKUK İhraçlarında Türkiye’nin En İyi Aracı Kurumu) ödülüne layık görülmüştür.

Diyarbakır Şehit Haşim Türkoğlu İlkokulu

Halk Yatırım, kurumsal sosyal sorumluluk politikası kapsamında ülkemiz çocuklarının daha iyi şartlarda eğitim almaları, eğitimin çocuklar nezdinde daha cazip kılınması ve 10. Kalkınma Planı çerçevesinde 25 Öncelikli Dönüşüm Programı kapsamındaki “Finansal Okuryazarlık Eylem Planı”nın desteklenmesi amacıyla, Diyarbakır Çınar ilçesi Yıllarca Köyünde bulunan Yıllarca Şehit Haşim Türkoğlu İlkokulu’na maddi ve ayni yardımda bulunmuştur.

Halk Yatırım Hatıra Ormanı

Halk Yatırım, kurumsal sosyal sorumluluklarını çeşitli alanlara yayarak, hem faaliyetleri ile örtüşen hem de çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlayan projeler yürütmektedir. Bu kapsamda, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile sağlanan iş birliği ile 2.000 adet fidan dikimiyle Halk Yatırım Hatıra Ormanı kurulmuştur.

HALK YATIRIM
2016

JCR AA (Trk)

JCR-Eurasia Rating derecelendirme kuruluşu, yaptığı değerlendirme sonucunda Halk Yatırım’ın Uzun Vadeli Ulusal Notunu AA (Trk) olarak belirlemiştir.

İlk Halk Yatırım Bonosu İhracı

Halk Yatırım'ın ilk borçlanma aracı ihracı gerçekleştirilmiştir.

ilkler-bestcsr-16.png

"Best CSR Company Turkey" Ödülü

Halk Yatırım, sosyal sorumluluk projeleriyle tarihe, eğitime ve çevreye gösterdiği duyarlılık sonucunda dünyanın önde gelen iş ve finans piyasaları değerlendirme platformlarından olan Global Banking & Finance Review tarafından “Best CSR Company Turkey 2016” (2016 Yılı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Alanında Türkiye’nin En İyi Aracı Kurumu) ödülüne layık görülmüştür.

ilkler-tpsb.png

TSPB - Aizanoi En İyi Kurumsal
Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü

Halk Yatırım, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından ilk defa düzenlenen TSPB Sermaye Piyasaları Ödül Töreni'nde, Aizanoi Antik Kenti’ne verdiği destekle ‘En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi’ ödülüne layık görülmüştür.

HALK YATIRIM
2017
ilkler-tarimsal-emtia.png

Dünyada ve Türkiye'de Bir İlk!

Halk Yatırım, yapılandırma ve satış danışmanı olduğu T.C. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı işlemle, hem Türkiye'nin tarımsal emtiaya dayalı ilk sukuk ihracını gerçekleştirmiş hem de Hazine dışında bir kamu kuruluşu tarafından yapılan ilk ihraca aracılık etmiştir.

ilkler-ifn.png

IFN "Deal Of The Year 2017" Ödülü

Dünyanın ve Türkiye’nin tarımsal emtiaya dayalı ilk sukuk ihracı işlemi, İslami finans çevrelerinin en saygın yayın organlarından birisi olan REDmoney Group’un aylık yayın organı “Islamic Finance News (IFN)” tarafından “2017 yılı Türkiye’de Yılın İslami Finansman İşlemi” ödülüne layık görülmüştür.

JCR Rating AA+ (Trk)

JCR-Eurasia Rating derecelendirme kuruluşu, yaptığı değerlendirme sonucunda Halk Yatırım’ın Uzun Vadeli Ulusal Notunu AA (Trk)'dan AA+ (Trk)’ya yükseltmiştir.

Dünyanın Bilinen İlk Borsası Aizanoi Ana Sponsorluğu

Halk Yatırım, kurumsal sosyal sorumlulukları kapsamında faaliyet alanı ile örtüşen ve hayata değer katan projeleri desteklemektedir. Bu kapsamda, günümüzden 1700 yıl önce, bugün Kütahya ili Çavdarhisar ilçesi sınırlarında yer alan, dünyanın bilinen ilk borsasına ev sahipliği yaptığı kabul edilen antik AIZANOI kenti kazılarına 2013 yılında destek vermeye başlamıştır. 2017 yılı itibarıyla da bu desteği ‘’Ana Sponsor’’ olarak devam ettirmektedir.

Dünyada ve Türkiye'de Yine Bir İlk!

Halk Gayrimenkul, Halk Yatırım aracılığıyla Türkiye'nin ilk GYO sukuk ihracını 18 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirmiştir.

Halkbank Katkı Sermaye Niteliğindeki Tahvil İhracı

Halk Yatırım, toplamda 3 milyar TL için yetkilendirildiği; Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin, yurt içinde Türk Lirası cinsinden katkı sermaye niteliğindeki 10 yıl vadeli 1 milyar TL nominal değerli ilk borçlanma aracı ihracını, 20 Ekim 2017 tarihinde nitelikli yatırımcıya satış yöntemiyle tamamlamıştır.

Bonds&Loans "Local Bond Deal Of The Year" Ödülü

Halk Yatırım’ın yapılandırma danışmanı ve satış aracısı olduğu Halkbank’ın Katkı Sermaye Niteliğindeki Tahvil İhracı işlemi, Türkiye bankacılık, finans ve sermaye piyasaları sektörlerinin en saygın ödüllerinden biri olan “Bonds & Loans 2018’’ ödüllerinde “Yılın Yerel Tahvil İşlemi” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüştür.

HALK YATIRIM
2018

JCR Rating AAA (Trk)

JCR-Eurasia Rating derecelendirme kuruluşu, yaptığı değerlendirme sonucunda Halk Yatırım’ın Uzun Vadeli Ulusal Notunu AA+ (Trk)’dan AAA (Trk)’ya yükseltmiştir.

faaliyet-raporu-odul.png

Faaliyet Raporu Ödülü

Halk Yatırım Faaliyet Raporu, ARC Awards kapsamında;
Fotoğraf kategorisinde GOLD,
İnfografik kategorisinde BRONZE,
İç tasarım ve Design/Cover fotoğrafı kategorilerinde ONUR ödülleri olmak üzere toplam 4 ödül kazandı.

VDMK İhracı

Türkiye'nin ilk Varlığa Dayalı Menkul Kıymet İhracı gerçekleşti.

2018 Yılı İçerisindeki 100. Borçlanma Aracı İhracı Gerçekleşti

Türkiye’nin ilk GYO ve tarımsal emtiaya dayalı Kira Sertifikası (Sukuk) ihraçlarına aracılık eden Halk Yatırım, 13 Aralık 2018 tarihinde aracılık ettiği Türkiye Halk Bankası A.Ş. Finansman Bonosu İhracı ile bu yılki 100. ihraç işlemini başarıyla tamamladı.

HALK YATIRIM
2019

Bonds and Loans 2019 Türkiye Ödülleri’nden Halk Yatırım’a 4 ödül.

Halk Yatırım, ‘Local Bond/Sukuk Deal of the Year’, “Islamic Finance Deal of the Year” ve “Real Estate Finance Deal of the Year” kategorilerinde birincilik ödülü, Structured Bond Deal of the Year” kategorisinde ise ikincilik ödülüne layık görülmüştür.

Halk Yatırım, en çok ihraç yapan aracı kurum oldu.

Halk Yatırım, “4. TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri”nde “Özel Sektör Borçlanma Aracı İhraç ve Satış Lideri - 2018" ödülüne layık görüldü.

faaliyet-raporu-odul.png

2019 Faaliyet Raporu Ödülü

Halk Yatırım Faaliyet Raporu, ARC Awards kapsamında 2018 yılında kazandığı dört ödülün ardından 2019 yılında; İç Dizayn ve Finansal Veriler kategorilerinde GOLD Kapak Fotoğrafı/Dizayn kategorisinde SILVER olmak üzere toplam 3 ödül kazandı.

HALK YATIRIM
2020

Dünyanın En Başarılı Sukuk İhracı Ödülü

Halk Yatırım, Islamic Finance News tarafından düzenlenen IFN Ödülleri’nde Sukuk kategorisinde dünya birincisi oldu ve yeni bir başarıya imza attı. Faizsiz sermaye piyasası ürünlerinde 2019 yılında gerçekleştirdiği 250 milyon TL nominal değerindeki Sukuk ihracı en başarılı ihraç seçildi.

Bonds and Loans 2020 Türkiye Ödülleri’nden Halk Yatırım’a 5 ödül birden.

Halk Yatırım, “Islamic Finance Deal of the Year” kategorisinde birincilik ödülü, “Real Estate Finance Deal of the Year” kategorisinde farklı işlemlerle birincilik, ikincilik ve finalist ödülleri ile “Corporate Bond Deal of the Year” kategorisinde finalist ödülüne layık görülmüştür.

ve BUGÜN..

İlk günkü heyecan ile

müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz.