1994 yılında T. Halk Bankası AŞ’de Müfettiş Yrd. olarak başladığı meslek hayatını, aynı kurumda Müfettiş, Kariyer Müfettiş, Başmüfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yrd., Bölüm Müdürü olarak sürdürdü. 2009 yılından bu yana Vergi Yönetimi ve Muhasebe Daire Başkanı olarak görevini yürütmektedir. Sayın Yaylak, aynı zamanda Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev almıştır. İleri düzey SPK Lisans belgesi sahibidir.

 

 

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1970 yılında Ankarada doğdu. TED Ankara Kolejini bitirdi (1988); Orta Doğu Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalurji Mühendisliğinden mezun oldu (BSc,1992). T.C. Ziraat Bankası AŞ Bankacılık Okulunu bitirdi (1993) ve Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü-Bankacılık anabilim dalında yüksek lisans yaptı (BA,2001).   T.C. Ziraat Bankası AŞ Fon Yönetimi Müdürlüğünde başladığı meslek hayatını, Tekstilbank AŞ Hazine Müdür Yardımcısı ve Diler Yatırım Bankası AŞ Hazine Müdürü olarak devam ettirdi. Ağustos 2010’dan itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ’de Genel Müdürlük görevini yürüten Çetinkaya, kuruluşundan Nisan2013’e kadar Halk Portföy Yönetimi AŞ Yönetim Kurulunda yer aldı. Bu tarihten itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Sektör temsili çerçevesinde  2013-2016 Yılları arasında TOBB Türkiye Sermaye Piyasası Sektör Meclisi Başkan Yardımcılığı ile 2014-2016 yılları arasında Borsa İstanbul Disiplin Komitesi Üyeliği ve Başkanlığı görevlerini üstlendi. Çetinkaya 2013’ten bu yana Sermaye Piyasası Profesyonelleri Derneği (EFFAS Türkiye) Başkanı ve Mayıs 2016’dan itibaren Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu üyesidir.

 

1992 yılında Arz Menkul Değerler A.Ş.’de meslek hayatına başladı. 2002 yılına kadar sırasıyla Ekinciler ve Global Menkul Değerler A.Ş.’de Menkul Kıymetler Müdürü ve Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2002 yılında Halk Bankası Hazine’de Yatırım Fonları’ndan sorumlu olarak göreve başladı. 2012 yılından itibaren Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanı olarak görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Sayın Sürer Şirketimizde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Hacettepe Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümü’nde lisans, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tanıtım ve Halkla İlişkiler Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halkbank Bahçelievler/Ankara Şubesi’nde başlayan meslek hayatına, İç Anadolu Bölge İstihbarat ve Proje Değerlendirme Müdürlüğü’nde Uzman olarak devam etti. Ağustos 2003’ten itibaren Ankara Bölge İstihbarat ve Proje Değerlendirme Müdürü, Haziran 2005’ten itibaren Genel Müdürlük Proje Değerlendirme ve Mali Tahlil Daire Başkanlığı Bölüm Müdürü, Aralık 2006’dan itibaren Ticari Krediler Daire Başkanlığı Bölüm Müdürü, Şubat 2010’dan itibaren de Başkent Ticari Şube/Ankara’da Ticari Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. Temmuz 2011’den itibaren Esnaf Bankacılığı Daire Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca, Nisan 2014-Nisan 2015 arasında Halk Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Mayıs 2015-Aralık 2016 arasında Kredi Garanti Fonu A.Ş. Kredi Komitesi’nde T.C. Hazine Müsteşarlığı temsilcisi olarak kredi komitesi üyeliği görevi yapmıştır. Aralık 2016 ayından itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

1996 yılında Köy-Tür Tav A.Ş ‘de iş hayatına başladı. Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de 1999 yılında memur olarak başladığı meslek hayatını, 2002 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı/Müfettiş/Kıdemli Müfettiş, 2007 yılında Gaziantep Şube Müdürü olarak devam ettirmiştir. 2011 yılından itibaren Halkbank Diyarbakır Bölge Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Sayın Yıldırım, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir

Meslek hayatına T.Halk Bankası İstanbul Şubesinde memur olarak başladı. Sırayla İstanbul Menkul Kıymetler Şubesinde Şube Müdürü, T.Halk Bankası Hazine Operasyonları Daire Başkanlığı’nda Bölüm Müdürü olarak görev yaptı. 2004 yılından itibaren T.Halk Bankası Hazine Operasyonları Daire Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Sayın Alev aynı zamanda şirketimiz Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmaktadır.

1984 yılında Trabzon Of’ta doğdu. İlköğrenim dönemini Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde tamamlayan Akın, 2007 yılında Bilkent Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun oldu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Matematik Tezli Yüksek Lisans eğitimi alan Akın, Enerji Piyasaları, Finans Piyasaları, Finansal Türevler alanında çalışmalarına devam etmektedir. 2010 yılında Ekonomi Bakanlığı Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü’nde çalışan Akın, 2013 yılında Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdür Yardımcısı görevine gelmiştir. 2014 yılından itibaren Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı ve Başbakan Müşaviri olarak görev almıştır. 2016 yılı Haziran ayından bu yana Başbakan Müşaviri ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmaktadır. İleri Düzey İngilizce, Orta Düzey Arapça ve Başlangıç Düzey Fransızca bilmektedir. Sayın Akın, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

1989 yılında Halkbank Şile/İstanbul Şubesinde memur olarak görevine başladı. 2005 yılında Yönetmenlik sınavını kazandıktan sonra sırasıyla; 2008/2010 yıllarında Doğubeyazıt/Ağrı, 2011/2013 yıllarında İspir/Erzurum, 2013 yılı Temmuz ayından bu yana da Muş Şubesinde Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Sayın Acem, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Yasal Bildirimler ve Uyarılar - Bilgi Toplumu Hizmetleri - Kamuyu Aydınlatma Platformu - Yolsuzlukla Mücadele Politikası -
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
İHRAÇ EDİLMESİ PLANLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARINA AİT TASLAK VE DOKÜMANLAR
Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.
Veriler tarafından sağlanmaktadır.
Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Halk Yatırım bir Halkbank bağlı ortaklığıdır.