Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Aselsan) ikincil halka arzında konsorsiyum üyesi olarak aracılık ediyor.

Aseslsan halka arzında talep toplama işlemleri 31 Mayıs-01 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olup, ihraç fiyatı aralığı 21,35 - 26,00 TL olarak belirlenmiştir.

Taleplerinizi Halk Yatırım Genel Müdürlük Birimleri, Halk Yatırım Şubeleri, Halk Yatırım İnternet Şubesi, Halkbank Şubeleri ve Halkbank İnternet Şubesi aracılığıyla iletebilirsiniz. Detaylı bilgi için bize 444 42 55 veya adk@halkyatirim.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

Özet Halka Arz Bilgileri

İhraçcı : Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. «ASELS»
Talep Toplama Tarihleri : 31 Mayıs – 1 Haziran 2018
Halka Arz Yöntemi : Sermaye Artırmı / Fiyat Aralığı Yoluyla Talep Toplama
Halka Arz Fiyat Aralığı

: 21,35 TL - 26,00 TL
(Halka arz edilen payların halka arz fiyat aralığının belirlenmesinde SPK’nın ya da BİAŞ’ın herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır)

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye : 1.000.000.000 TL
Halk Arz Öncesi Halka Açıklık Oranı : %15,30
Halka Arz Edilen Miktar : 140.000.000 TL nominal değerli 140.000.000 adet pay
Halka Arz Sonrası Halka Açıklık Oranı : %25,70
Halka Arz Büyüklüğü : 2,989 milyon TL - 3,640 milyon TL
Tahsisat Grupları - Aselsan Çalışanları %1
- Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar %29
- Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılar %30
- Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılar %40
Satmama Taahhüdü : Aselsan için 180 gün boyunca bedelli sermaye artırımı yapmama, Aselsan’ın ana pay sahibi TSKGV için payların işlem görmeye başlamasını takip eden 365 gün boyunca
Fiyat İstikrarı : Payların BİAŞ’da işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün süre ile yapılması planlanmaktadır.

Halka Arz Başvuru Dokümanları:

Halka arz ile ilgili olarak hazırlanan izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu; Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.gov.tr), Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (www.halkyatirim.com.tr) ve Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (https://halkaarz.aselsan.com.tr) internet sitelerinde yayımlanmaktadır. Yatırım kararlarının izahname ile tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir.

Yasal Bildirimler ve Uyarılar - Bilgi Toplumu Hizmetleri - Kamuyu Aydınlatma Platformu - Yolsuzlukla Mücadele Politikası -
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
İHRAÇ EDİLMESİ PLANLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARINA AİT TASLAK VE DOKÜMANLAR
Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.
Veriler tarafından sağlanmaktadır.
Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Halk Yatırım bir Halkbank bağlı ortaklığıdır.