Halk Yatırım’ın değişmez hedefi, faaliyet alanları ile örtüşen, doğru planlanmış stratejiler kapsamında kamuoyuna karşı sosyal sorumluluklarını yerine getirmektir. Bu kapsamda, günümüzden 1700 yıl  önce, bugün Kütahya ili Çavdarhisar ilçesi sınırlarında yer alan, dünyanın ilk borsasına ev sahipliği yaptığı kabul edilen antik Aizanoi kenti kazılarına 2013 yılında destek vermeye başlamıştır ve bu desteği 2017-2019 yılları için “Ana Sponsor” olarak devam ettirmektedir.

Halk Yatırım geçmişin geleceğe yol gösterdiği inancı ve kurumsal kültürüyle, tarihe ve kültürel değerlere sahip çıkmayı sosyal sorumluluk anlayışının önemli bir unsuru olarak görmektedir.

Ülkemiz topraklarındaki nice tarihi zenginliklerden biri olan Aizanoi antik kentinde yapılan kazı çalışmaları, gelecek nesillerimize bırakacağımız bu önemli mirasın gün yüzüne çıkması için büyük önem teşkil etmektedir.

Türkiye, 2014 yılında Dünya Kültür Mirasları Aday Listesini belirleyen Dünya Miras Komitesine 26 yıl aradan sonra yeniden üye seçilmiştir. Halk Yatırım, UNESCO Dünya İnsanlık Mirasları Aday Listesinde (5724 ref.no) yer alan ve dünyanın bilinen ilk borsasının bulunduğu Aizanoi Antik Kenti kazı çalışmalarının, 2017-2019 yılları için 3 yıl süre ile Müsteşarlık Makamının 12/06/2017 Tarih E.119549 sayılı Oluru ile resmi ana sponsorudur. 

 

Dünyanın Bilinen İlk Borsası «Aizanoi»

Çalışanlarımızın «Aizanoi» ziyareti  

 

Yasal Bildirimler ve Uyarılar - Bilgi Toplumu Hizmetleri - Kamuyu Aydınlatma Platformu - Yolsuzlukla Mücadele Politikası -
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
İHRAÇ EDİLMESİ PLANLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARINA AİT TASLAK VE DOKÜMANLAR
Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.
Veriler tarafından sağlanmaktadır.
Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Halk Yatırım bir Halkbank bağlı ortaklığıdır.