Halihazırda sadece varant pazarında, kotasyon emirleri haricinde tamamen serbest olan emir iptali 08 Ekim 2010 tarihinden itibaren Hisse Senetleri Piyasasında işlem gören tüm menkul kıymetlerde uygulanacaktır.
  • Emir iptalinin koşulsız olarak serbest bırakılması ile birlikte Hisse Senetleri Piyasası Alım Satım Sistemi'ne girilmiş olan ve bekleyen normal ve özel emirlerin tek tek ,emir bazında iptal edilmesi mümkün olacaktır.
  • Uygulamanın devreye alınması ile birlikte Sisteme girilmiş ancak işlem dönüşmemiş alış ve satış emirleri tek tek iptal edilebilmesi mümkün olacaktır.
  • Emir tamamen iptal edilebileceği gibi, miktarıda azaltılabilcektir.
  • Açılış seansı emir toplama aşamasında uygulanmakta olan mevcut emir iptal ve değiştirme kurallarında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
  • Yeni uygulama ile birlikte emir iptali açılış seansında olduğu gibi seansın sürekli müzayede bölümünde de koşulsuz olarak yapabilecektir.
  • Sistemde emrin tamamen iptal edilmesi veya emir miktarının azaltılması durumunda azaltılan her bir emrin azaltılan kısmının ve iptal edilen emrin tamamının TL hacminden milyonda 2,5 oranında ücret alınacaktır.
Yasal Bildirimler ve Uyarılar - Bilgi Toplumu Hizmetleri - Kamuyu Aydınlatma Platformu - Yolsuzlukla Mücadele Politikası -
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
İHRAÇ EDİLMESİ PLANLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARINA AİT TASLAK VE DOKÜMANLAR
Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.
Veriler tarafından sağlanmaktadır.
Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Halk Yatırım bir Halkbank bağlı ortaklığıdır.