OECD, Türkiye’nin büyüme tahminini yukarı yönlü revize etti. OECD yayımladığı “Ara Dönem Ekonomik Görünüm Raporu”nda Türkiye'nin büyüme tahminini, iç talebin güçlenmesi nedeniyle, 2017 yılı için %6,1'den %6,9'a, 2018 için %4,9'dan %5,3'e, 2019 için de %4,7'den %5,1'e yükseltildiğini belirtti.

ABD Başkanı Trump, İran konusunda anlaşamadıkları gerekçesi nedeniyle Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’u görevden aldığını ve onun yerine CIA Direktörü Mike Pompeo’nun geçeceğini duyurdu.

ABD’de enflasyon beklentilerle uyumlu. ABD’de Şubat ayı enflasyonu mevsimsellik etkiler nedeniyle aylık bazda Ocak ayındaki %0,5’lik seviyesinden %0,2 seviyesine gerilemesine karşın yıllık enflasyon Şubat ayında %2,2 olarak gerçekleşti ve beklentileri karşıladı. Çekirdek enflasyon da %1,8 düzeyinde kaldı.

Halk Yatırım Ekonomik Araştırmalar Birimi
Yasal Bildirimler ve Uyarılar - Bilgi Toplumu Hizmetleri - Kamuyu Aydınlatma Platformu - Yolsuzlukla Mücadele Politikası -
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
İHRAÇ EDİLMESİ PLANLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARINA AİT TASLAK VE DOKÜMANLAR
Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.
Veriler tarafından sağlanmaktadır.
Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Halk Yatırım bir Halkbank bağlı ortaklığıdır.