Şimşek: Büyük şirketlerin döviz düzenlemesi Haziran'a kadar biter. Basında yer alan bir habere göre Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet Şimşek, büyük şirketlerin döviz düzenlemesinin Haziran ayına kadar biteceğini belirterek, "Şirketlerin tedbirsiz risk yönetimleri dalgalanmalara yol açmamalı" dedi. Şimşek, yaklaşık 2,000 büyük şirkete sadece hedge imkanı sunmayı düşündüklerini belirtti.

Fed Başkanı Powell faiz artırımlarına devam edileceğini işaret etti. Fed Başkanı Jerome Powell, ABD merkez bankasının hisse senedi piyasasında son dönemde görülen güçlü satışların finans sistemi için oluşturabileceği tehditleri izlemeye devam edeceğini kaydederek, faiz artışlarını sürdüreceğini işaret etti. Powell, "Hem faiz hem de bilançomuzu kademeli olarak normalleştirme sürecindeyiz," dedi ve “Finasal istikrara yönelik gelişmekte olan risklere karşı alarm durumunda kalacağız" şeklinde görüş bildirdi.

Halk Yatırım Ekonomik Araştırmalar Birimi
Yasal Bildirimler ve Uyarılar - Bilgi Toplumu Hizmetleri - Kamuyu Aydınlatma Platformu - Yolsuzlukla Mücadele Politikası -
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
İHRAÇ EDİLMESİ PLANLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARINA AİT TASLAK VE DOKÜMANLAR
Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.
Veriler tarafından sağlanmaktadır.
Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Halk Yatırım bir Halkbank bağlı ortaklığıdır.