Sermaye Türkiye’ye akacak. Basında yer alan bir habere göre, hükümet güvenilir liman arayan sermayeyi Türkiye'ye çekmek için tüm imkânları seferber ediyor. Bu kapsamda nitelikli sermayeyi Türkiye'ye çekmek için ekonomi paketi devreye alındı. Yeni kurulan, yatırım teşvik belgesi alan sermaye şirketleri için vergide büyük kolaylıklar sağlanıyor. Bu kapsamdaki sermaye şirketleri yurt dışından sermaye olarak getirdiği döviz için kur farkı ödemeyecek. Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal bu hamleyle nitelikli sermaye ve işgücünün yeni adresinin Türkiye olacağı mesajını verdi.

Trump yeni bütçe planını açıkladı. ABD Başkanı Donald Trump, başkan olduktan sonraki ikinci bütçe  teklifini açıkladı. Kongre’ye sunulan 4,4 trilyon dolarlık bütçe,  askeri harcamaların artırılması, altyapı, Meksika sınırına duvar inşası ve uyuşturucu bağımlılığı tedavisine ödenek ayrılması talebinde bulunuyor. Planın, altyapı  harcamaları için 200 milyar dolar, sınır güvenliği ve göçmenlik  idaresi için de 23 milyar doların üzerinde bir miktarı içerdiği belirtiliyor.

BOJ Başkanı Kuroda, güçlü parasal gevşemeyi devam ettirme kararlılığını tekrarladı. Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, enflasyonun BOJ'un %2 hedefinden uzak olmaya devam ettiği ortamda ekonomiyi "güçlü" parasal gevşeme ile destekleme ihtiyacının devam ettiğini söyledi. Japonya'nın ekonomik temel göstergeleri ve şirket karlarının sağlam olduğunu ifade eden Kuroda, hisse senetlerinde son dönemde yaşanan satışın ekonomik görünümde bir kötüleşmenin işareti olmadığına da işaret etti. 

Halk Yatırım Ekonomik Araştırmalar Birimi
Yasal Bildirimler ve Uyarılar - Bilgi Toplumu Hizmetleri - Kamuyu Aydınlatma Platformu - Yolsuzlukla Mücadele Politikası -
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
İHRAÇ EDİLMESİ PLANLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARINA AİT TASLAK VE DOKÜMANLAR
Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.
Veriler tarafından sağlanmaktadır.
Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Halk Yatırım bir Halkbank bağlı ortaklığıdır.