“Görünüm 2018” Raporumuzu yayımladık. Küresel normalleşmedeki yavaşlığın iç dengelerdeki güçlenmeyi desteklemesini beklediğimiz 2018 yılında, Türkiye’nin %4 platformunda büyüme yakalamasını bekliyoruz. Ayrıca, Fed’in kademeli ve hayli öngörülebilir bir normalleşme programı izlemesi ana senaryomuz. GOÜ’lere yönelik olumlu bakışta BIST’in önde kalmayı sürdürebileceğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda, BIST100 endeksi için 12-aylık tahminimizi 120.700 olarak belirliyoruz. (Ayrıntılı raporumuz için: http://bit.ly/2wQiB6I )

Siyasi cephede hareketlilik sürüyor. Temennilerinin ABD’nin aklı selimle hareket etmesi olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, vize kararı sonrası ABD Büyükelçiliği’nin açıklamalarının ise gerçekdışı olduğunu vurguladı. ABD Dışişleri Bakanlığı ise gerilimin yumuşamasını umduklarını açıkladı. Bu arada Erdoğan, faizlerin genel seviyesini düşürmek amacıyla önümüzdeki günlerde bankalarla bir araya geleceklerini de açıkladı.

Çetinkaya: “Gerek görülürse ilave sıkılaştırma yapılır.” IMF ve Dünya Bankası toplantılarında sunum yapan TCMB Başkanı Sn. Çetinkaya, enflasyonda istenen düzeye geline dek sıkı para politikasının süreceğini vurguladı. Ayrıca Çetinkaya, ekonomik faaliyetlerin de güç kazanmayı sürdürdüğünü belirtti.

ABD’de ÜFE aylık %0,4 arttı. Beklentiler doğrultusunda açıklanan rakam, yıllık rakamı da %2,6 ile 5,5 yılın zirvesine taşıdı. Çekirdek ÜFE’deki yıllık artış da %2,1. Bugün ise TSİ 15:30’da TÜFE açıklanacak. Yıllık TÜFE verisinin %2,3’e yükselmesi bekleniyor. ABD Hazine Bakanı Mnuchin ise Fed’in yeni başkanının önümüzdeki ay belli olabileceğini paylaştı. Önemli adaylardan Powell dün yaptığı açıklamasında, faiz hamlelerinin kademeli şekilde ilerlemesi gerektiğinin altını çizdi.

Halk Yatırım Ekonomik Araştırmalar Birimi
Yasal Bildirimler ve Uyarılar - Bilgi Toplumu Hizmetleri - Kamuyu Aydınlatma Platformu - Yolsuzlukla Mücadele Politikası -
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
İHRAÇ EDİLMESİ PLANLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARINA AİT TASLAK VE DOKÜMANLAR
Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.
Veriler tarafından sağlanmaktadır.
Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Halk Yatırım bir Halkbank bağlı ortaklığıdır.