Erdoğan: “İstihdam artışı devam edecek.” İstihdam teşvik politikalarıyla işsizlik oranındaki düşüşün süreceğini belirten Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan, KGF kredilerinin de piyasayı rahatlattığını söyledi. Erdoğan ayrıca bankaların fon bulma amacıyla giriştikleri rekabet sonucu yükselen faiz ortamının yatırımcının önünü kestiğini ve bu şartların düzelmesi için gereken hamlelerin yapılacağını da açıkladı.

Sanayi ve üretime destek tasarısı TBMM’de yasalaştı. Yasada, sanayici olma şartları genişletilerek, sanayi üretimi için ön şartlar kolaylaştırılarak, şartların sağlanması halinde yeni vergi muafiyetleri kazandırarak, eğitim kurumlarının kalitesi artırılarak, çeşitli teşvikler sağlanarak ve Ar-Ge ile yenilikçiliğin önü açılarak sanayi üretim ortamının kuvvetlenmesi amaçlanıyor.

Kashkari: “Fed faiz artırımına gitmemeliydi.” Son FOMC toplantısında faiz artırımına tek karşıt oyu kullanan Minneapolis Fed Başkanı Kaskhari, daha tatmin edici enflasyon verileri görülene dek hamle yapılmaması gerektiğini savundu. Tam istihdama da ulaşıldığı konusunda şüpheleri bulunduğunu belirten Kashkari, kademeli bilanço küçültme planını ise olumlu bulduğu söyledi. Ayrıca Dallas Fed Başkanı Kaplan da, %2’lik enflasyon hedefinin altında olduklarını vurgulayarak, bundan sonraki faiz kararlarında temkinli olunması gerektiğini belirtti.

Halk Yatırım Ekonomik Araştırmalar Birimi
Yasal Bildirimler ve Uyarılar - Bilgi Toplumu Hizmetleri - Kamuyu Aydınlatma Platformu - Yolsuzlukla Mücadele Politikası -
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
İHRAÇ EDİLMESİ PLANLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARINA AİT TASLAK VE DOKÜMANLAR
Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.
Veriler tarafından sağlanmaktadır.
Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Halk Yatırım bir Halkbank bağlı ortaklığıdır.